Zapálený modernizovať

S programovaním a tvorbou IT systémov pre vlastnú klientelu som začal už ako 13 ročný. Dnes moje systémy obsluhujú státisíce požiadavok denne a zjednodušujú prácu zamestnancom v desiatkach spoločnostiach po celom Česku a Slovensku.

Pochádzam z východneho Slovenska, mesta Prešov. Neskôr som sa vydal študovať do Prahy, kde som svoje IT skúsenosti a klientelu ďalej rozšíroval. Aktuálne sa nachádzam v Bratislave, kde plánujem dalšiu expandáciu v IT sektore pre globálny trh.

Narodenie
19.. - narodenie
Prvá web stránka
2012 - Prvá web stránka
Prvý klient
2013 - Prvý klient
Full Stack Developer
Full Stack Developer
Nolimit | Developers
2014 - 2017
Full Stack Developer
2017 - 2018 Full Stack Developer
E-solutions s.r.o
100+ projektov
2019 - 100+ projektov
2024 - Váš príbeh
Váš príbeh

Skúsenosti

BackendBackend

Na backende používam PHP 7, MySQL 8 v spojení s frameworkom Laravel. O cache sa stará Redis a o bezchybný kód Unit/Integration testy. Využitie v mojich projektoch nájde aj NodeJS, Sokety či technológia WebRTC.

Všetky aplikácie bežia na VPS serveroch Linux/Unix, ktoré sú reduntatne a geografický zalohované pomocou Rsync. Ak je treba, klientom ponúkam AWS či CDN. Medzi úplne samozrejmosti patri GITCI/CD, no nepohrdnem ani Dockerom.

FrontendFrontend

HTML, CSS je základ, ktorý v dnešnej dobe už delegujem. No ktorémukoľvek začiatočníkovi rád vysvetlím, aké to bolo za čias bez Flex Boxu či 100% podpory animácii. Tak isto rád pomôžem, ako si správne nastaviť WebPack/Gulp, Sass a všetko okolo toho.

JavaScript je v mojich projektoch na prvom mieste. Primárne sa zameriavam na Vue.js, no vôbec cudzí mi nie je ani React.js a Redux. Niekedy splní svoju rolu taktiež jQuery či VanillaJS.

Mobil/AppMobil/App

Mobilné aplikácie pre IOS a Android dodávam vo forme prezlečenej webovej aplikácie v kontajneri WebView. Vďaka čomu je zaručená kompaktibilitá pre všetky mobilné platformy. Niekedy dávnejšie som využíval Crosswalk Project, pre lepšiu podporu na platforme Android.

Bohaté skúsenosti mám taktiež s React Native a Firebase. Taktiež sa vyznám v android Java, ktorú ale na vývoj mobilných aplikácii nevyužívam.

Soft skillsSoft skills

Pri projektoch sa starám o manažment IT procesov, recruitment a spoluprácu dizajnérov, kóderov či ďalších programátorov. Dohliadam na kvalitu kódu a dizajnu, no taktiež prepájam svet dizajnérov a programátorov. Pri projektoch sa opieram o kvalitné SEO, marketing či PPC poháňané štatistikami z GTM a Analyticsu.

Cudzie mi taktiež nie sú prezentácie pred publikom 100+ ľudí či predaj produktov alebo uchytenie nového klienta.

Napísali o mne

Ocenenia

SOČ 2017 - CrudAdmin

Z pomedzi stovky prihlásených súťažiacich som na celoslovenskej súťaži v informatike obsadil zlatu priečku so svojim systémom CrudAdmin. Systém sa zaoberá urychlením procesu developmentu vývoja IT projektoch. Aktuálne na systéme stoji už vyše stovka úspešnych projektov.

viac o projekte...

SOČ 2016 - MHD Prešov

Prvýkrát na celoslovenskej sútaži SOČ som sa z pomedzi stovky prihlásených súťažiacich umiestnil na druhom mieste s mojou aplikáciou MHD Prešov, ktorá denne uľahčuje cestovanie desiatkam tisíc cestujúcich v meste Prešov. Aplikácia znázorňuje GPS polohy autobusov, automatický aktualizuje časové poriadky odchodov a príchodov autobusov.

viac o projekte...

JuniorInternet 2016 - MHD Prešov

Na súťaži juniorInternet sa súťažiaci z celeho slovenska prihlásia odprezentovať svoje IT projekty. Pri prezentovaní pred stovkami ľudí som vybojoval pre aplikáciu MHD Prešov taktiež prvé miesto.

viac o projekte...

JuniorInternet 2015 - Bookario

Moj projekt Bookario pre manažment a správu hotelových zariadeni vyhral prvé miesto v kategórii Informatika v súťaži JuniorInternet. Projekt sa zaoberal správou klientov, rezervácii a manažmentu hotelov a penziónov.